0 212 876 0 888 | 0532 431 67 26

Klima gaz çeşitleri

Klima gaz çeşitleri Klima gaz çeşitleri
klimasa takvim 25.04.2018 | klimasa takvim Gösterim ( 2228 )
Günümüzde artık klimalar vazgeçilmez cihazlarımızdan olmuşlardır. Klima kullanımının diğer cihazlara göre biraz daha hassas olduğunu söylemek doğru olur. Çünkü klimalar için yapılması gerekli bakımlar, kontrol edilmesi gerekli, klima filtreleri, klima gazı mevcuttur. Genelde duyarız klima gazlarını peki klima gazı nedir? Ne işe yarar, klima gaz çeşitleri nelerdir?

Klima gazı nedir?

Klimanın soğutma işlemini veya ısıtma işlemini yapabilmesi için gereklidir. Isı alışverişinin ortama aktarılmasında fayda sağlayan bir orta, ara madde gibi görebileceğimiz soğutucu akışkanlar yani klima gazları dır. Bu işlemi klima gazlarının yapısı gereği sıvı halinden buhar veya buhar halinden sıvı haline geçişi ile sağlarlar. Klima gazı nedir? Daha anlaşılır bir ifade ile, içeride ki mevcut ısıyı dış ortama ya da soğutucu akışkanlara aktaran, taşıyan maddeler klima gazlarıdır. 

Klima gazının eksilmesi, klimanın tam soğutma işlemini yapmaması anlamını gelir. Klima soğuk üflemez durumdadır. Acilen klima gaz kontrolü yapılmalı ve gerekli ise klima gazı dolumu yapılmalıdır. Online olarak klima gaz dolum fiyatları ne kadar öğrene bilirsiniz.

Klima gazı çeşitleri

Teknoloji ve bilimin gelişimi her alanda olduğu gibi kimyasallar içinde farklı bileşiklerin keşfine yol açmıştır. Bu yeni bileşikler ile yeni soğutkanlar oluşturulmuş ve klima gazlarının verimi ve doğaya olan zararları da azalmıştır.  

Klima gazları için en büyük sorun ozon tabakasına verdiği zarar olarak görülmektedir. Bu sebep ile eski tip klimalar da kullanılan klima gazları artık üretilmemekte, yeni nesil klimalarda farklı klima gaz çeşitleri kullanılmaktadır. Bu sebep ile klima gazı dönüşümleri bile yapıla bilmektedir. Klima gaz dönüşümü için yazımızı okuya bilirsiniz.  

Ozon tabakasına zarar vermeyen, çevreci klima gaz çeşitleri, klima gazları 
R-410A, R407C, R410 benzeri gazlar. 

Zararlı olan klima gazları
R-22 klima gazı, R22 gaz markaları Dupont, Arkema ve Reflon markalarıdır. R22 klima gazı özellikleri ozon tabakasına zararı nedene ile Avrupa Birliği standartlarınca yasaklanmış, üretimi durmuştur. 2010 yılı itibari ile R22 gazı ile çalışan klima üretimi de durdurulmuştur. 

Klima servis hizmetleri için R22 klima gazı 2020 yılına kadar üretiminin olacağı bilinmektedir. Lakin sınırlı olarak üretilen bu klima gazı daha sonrasında bulunmayacaktır. Bu sebep ile tavsiyemiz klima gaz dönüşümü yaptırmanız veya klimanızı yeni nesil bir klima ile yenilemek olacaktır.

Klima gazı nasıl basılır, klima gaz dolum fiyatları ne kadar, klima gazı fiyatları, klima gaz dönüşüm işlemi gibi aklınızdaki tüm sorular için bizi hemen arayın, 
0212 876 0 888.

Klimasa Kampanyalar

Klima gaz dolum fiyatları 2019

Klima gaz dolum fiyatları 2019 Klima gazları farklı tiplerde üretilir ve bu klima gazları da tiplerine göre de farklı fiyatlardadır. R410 klima gazı, R407 klima gazı, R22 klima gazı bunlar dışında da elbette farklı tipler vardır. En yüksek k ...
klimasa takvim 09.03.2019 | klimasa takvim Gösterim ( 96055 )

Klimanın bakım ücreti

Klimanın bakım ücreti Yazın gelmesi ile artık televizyonlarda klima reklamları artmaya başladı. Kampanyalı klimalar, indirimli klima fiyatları gibi seçenekler tüketiciye sunulmaktadır. Mevcutta kliması olanlar ise klimaları için ser ...
klimasa takvim 10.04.2018 | klimasa takvim Gösterim ( 4126 )
klimasa.com Klima Servis Hizmetinde En İyisi

İstanbul geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

klimasa logosu
Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım | 0212 876 0 888

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis
Klima ya dair teknik servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogle
klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2017 web tasarım seo Web Tasarım & SEO
HEMEN ARA