0532 431 67 26 İstanbul | 0533 590 16 50 Ankara

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız?

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız?
klimasa takvim 02.07.2020 | klimasa takvim Gösterim ( 40108 )
Klima gazının bittiğini nasıl anlarız? Öncelikle şunu açıklamakta fayda olacağını düşünüyorum. Klima tam soğutmuyor, klima çalışıyor ama soğutmuyor, klima sıcak üflüyor, klima soğut üflemiyor gibi klima arızalarının tamamını klima gazının bittiğine yorumlamak doğru değildir. Klimanız da farklı arızalar olabilir. Klima tam soğutma yapmıyor veya klima yeteri kadar soğuk üflemiyor ise klima gazının bitmiş olmasından şüphelenilir, ama dediğimiz gibi sadece klima gazına yorumlamak başka bir şey yoktur demek doğru değildir.

Klimanın gazı bittiği nasıl anlaşılır

Bunun farklı yöntemleri olmakla birlikte evde veya işyerinizde kendinizin en basit şekilde klimanın gazının bittiğini anlamak için aşağıda söylediğimiz işlemleri yapabilirsiniz. Ama şunu söyleyelim ki klima gaz dolum işleme klima servisi tarafında uzman kişilerce yapılması gerekli bir işlemdir. Kendim klima gazının bitiğini anlaya bilir miyim? Klima gazının bittiğini nasıl anlarız?

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız

En pratik şekilde, klimanın gazının eksildiğini anlamak yada klima gazının bittiğini anlamak için; klimanız çalışır durumda olduğunda, klima dış ünitesini kontrol ediniz, klima dış ünitede yer alan kısmen daha ince olan boruya bakınız. Bu boruda buzlanma veya karlanma var mı? Burada karlanma, buzlanma olması klima gazının eksilmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Klima dış ünitedeki bu borunun tıkanmış olması da sorun yaratır.

Klima gazı sürekli bitmez veya eksilmez, uzun yıllar dayanabilir.

Klima gazı neden biter?

Klimanızı uzun zamandır kullanıyorsanız ve klimanızın soğutmasında bir düşme var ise klima gazı kontrol edilmelidir. Klima bakımınızı yıllık olarak yaptırıyor iseniz klima gazı kontrolü her klima bakımında yapılması gerekli rutin bir işlemdir. Klima gazının bitmesi, eksilmesi sebebi, klima borularında oluşan kaçaklar, klima kaçakları, klima dış ünitesin de bulunan compressor de yer alan basma borusu sızdırıyor veya çatlamış olabilir. Klima gazınız sürekli bitiyor ise bu kaçakların tespiti gerekli ve tamir edilmelidir.

Klima gazı dolum fiyatı

Klima gazı dolum ücretleri, klima tipine ve klimada kullanılan gaz çeşidine göre farklılık gösterebilir. Klima gaz dolum ücreti ne kadar başlıklı yazımızı da detayları okuya bilirsiniz.

Size en uygun klima bakım ücretleri için; Online, klima servis fiyatları için teklif alınız. (Klima gaz dolum ücretini öğren, Klima tamir fiyatını öğren, Klima taşıma ücreti – klima yer değiştirme fiyatını öğren ).

Klimanız için; Klima gaz dolum fiyatını öğrenin

Yada hemen arayın, 0212 876 0 888

Arçelik klima gaz dolumu, Vestel klima gaz dolumu, Midea Klima gaz dolum, Sigma klima gazı her marka için gaz dolum fiyatlarını öğrenebilirsiniz.


tyt ayt lgs kitap42
tyt ayt lgs kitap42
klimasa.com Klima Servis Hizmetinde En İyisi

İstanbul ve Ankara geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

klimasa logosu
Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım | 0212 876 0 888

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis
Klima ya dair servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogleKlima bakım fiyatları istanbul
klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2020 web tasarım seo Web Tasarım & SEO