mobil menu
ara ara
0 212 876 0 888 | 0530 313 67 26

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız?

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız?
klimasa takvim 02.07.2020 | klimasa takvim Gösterim ( 49645 )
Klima gazının bittiğini nasıl anlarız? Öncelikle şunu açıklamakta fayda olacağını düşünüyorum. Klima tam soğutmuyor, klima çalışıyor ama soğutmuyor, klima sıcak üflüyor, klima soğut üflemiyor gibi klima arızalarının tamamını klima gazının bittiğine yorumlamak doğru değildir. Klimanız da farklı arızalar olabilir. Klima tam soğutma yapmıyor veya klima yeteri kadar soğuk üflemiyor ise klima gazının bitmiş olmasından şüphelenilir, ama dediğimiz gibi sadece klima gazına yorumlamak başka bir şey yoktur demek doğru değildir.

Klimanın gazı bittiği nasıl anlaşılır

Bunun farklı yöntemleri olmakla birlikte evde veya işyerinizde kendinizin en basit şekilde klimanın gazının bittiğini anlamak için aşağıda söylediğimiz işlemleri yapabilirsiniz. Ama şunu söyleyelim ki klima gaz dolum işleme klima servisi tarafında uzman kişilerce yapılması gerekli bir işlemdir. Kendim klima gazının bitiğini anlaya bilir miyim? Klima gazının bittiğini nasıl anlarız?

Klima gazının bittiğini nasıl anlarız

En pratik şekilde, klimanın gazının eksildiğini anlamak yada klima gazının bittiğini anlamak için; klimanız çalışır durumda olduğunda, klima dış ünitesini kontrol ediniz, klima dış ünitede yer alan kısmen daha ince olan boruya bakınız. Bu boruda buzlanma veya karlanma var mı? Burada karlanma, buzlanma olması klima gazının eksilmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Klima dış ünitedeki bu borunun tıkanmış olması da sorun yaratır.

Klima gazı sürekli bitmez veya eksilmez, uzun yıllar dayanabilir.

Klima gazı neden biter?

Klimanızı uzun zamandır kullanıyorsanız ve klimanızın soğutmasında bir düşme var ise klima gazı kontrol edilmelidir. Klima bakımınızı yıllık olarak yaptırıyor iseniz klima gazı kontrolü her klima bakımında yapılması gerekli rutin bir işlemdir. Klima gazının bitmesi, eksilmesi sebebi, klima borularında oluşan kaçaklar, klima kaçakları, klima dış ünitesin de bulunan compressor de yer alan basma borusu sızdırıyor veya çatlamış olabilir. Klima gazınız sürekli bitiyor ise bu kaçakların tespiti gerekli ve tamir edilmelidir.

Klima gazı dolum fiyatı

Klima gazı dolum ücretleri, klima tipine ve klimada kullanılan gaz çeşidine göre farklılık gösterebilir. Klima gaz dolum ücreti ne kadar başlıklı yazımızı da detayları okuya bilirsiniz.

Size en uygun klima bakım ücretleri için; Online, klima servis fiyatları için teklif alınız. (Klima gaz dolum ücretini öğren, Klima tamir fiyatını öğren, Klima taşıma ücreti – klima yer değiştirme fiyatını öğren ).

Klimanız için; Klima gaz dolum fiyatını öğrenin

Yada hemen arayın, 0212 876 0 888

Arçelik klima gaz dolumu, Vestel klima gaz dolumu, Midea Klima gaz dolum, Sigma klima gazı her marka için gaz dolum fiyatlarını öğrenebilirsiniz.


tyt ayt lgs kitap42
tyt ayt lgs kitap42
İstanbul klima tamiriklimasa.com Klima servis hizmetinde en iyisi - İstanbul'da Güvenilir klima servis firması.

İstanbul geneli tüm bölgelere Montaj, Bakım, Tamir, Taşıma ve Teknik Destek Hizmeti klimasa.com tarafından sunulmaktadır.

Klima Montajı Kaç Lira

Klima Montajı Kaç Lira

Yazın kavurucu sıcağından kurtulmak için klimanızı aldınız, lakin klimayı diğer elektronik cihazlar gibi tak fişe çalışsın kullanamazsınız. Kendim kurayım klima montajına para vermeyim, derseniz yanlış yaparsınız. Kesinlikle klima alımınızda klima montajı işlemini de, klima montajı ücretini de konuşmayı unutmayın.

Klima montaj işi profesyonel b Okuma: 3402 | Devamını Oku

Güvenilir Servis Firması

klimasa klima servisi İstanbul

Kesintisiz Hizmet

klima kesintisiz hizmet

Hızlı Servis

klima hızlı servis

Profesyonel Ekip

klima kaliteli hizmet

Garantili Hizmet

klima garantili servis

Anasayfa | Online Servis Formu | Yardım

Klima ya dair teknik servis işleriniz için, TEK adres KLİMASA 7/24 Profesyonel Klima servis hizmeti ile yanınızda.
Klima ServisiGoogleXHTMLCSSALEXA

klimasa facebook klimasa instagram klimasa twitter klimasa blog klimasa youtube

klimasa banka
klimasa.com © Copyright - 2021 web tasarım seo Web Tasarım & SEO